| danina a întrebat:

Am o intrebare : care e diferenta intre tablete si pc-uri sau laptopuri? funda.

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Tabletele alea, sunt o prostie. Gandeste-te daca-l scapi pe jos? Se sparge in mii de bucati laughing
Calculatorul, este mai bun decat laptopul, pentru ca, de ex, memoria este cu mult mai mare la un pc, fata de un laptop. La pc, iti cumperi tu piese, si le montezi tot tu(daca stii), in schimb ce la laptop, asa il iei, asa il ai. Si in plus, la laptop, daca se strica tastatura trebuie sa te duci sa-l schimbi tot, sau daca vrei sa dai o caruta de bani, schimb doar pe aia o schimbi (tastatura), insa costa mult mai mult.
funda?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exista mai multe diferente, in principal este vorba de performantele tehnice (capacitate HDD, procesor, memoria RAM etc), marimea display-ului si pret, laptop-urile si PC-urile le au mai mari decat netbook-urile si tabletele.

| PinkPanther a răspuns:

Este mare: dintre toate tabletele mi-se par niste prostii sau niste fite, nu le vad nici o utilizare prectica.
iar intre pc (desktop) si laptop cea mai evideta este protabilitatea, de obicei pc-urile sunt mai performante, dar in ultima vreme laptopurile au inceput sa compenseze. O sa il contrazic pe natsu14 caci daca vrei sa schimbi componentele unui laptop poto si la fel si tastatura, trebuie doar sa stii cum, evident e ceva mai cmplicat decat la desktop, iar componentele sunt mai scumpe.