| Mogiojojo a întrebat:

Am o intrebare legata de AI. E un băiat pe Youtube care face poante cu Andreea Esca. Inteleg ca inteligenta artificială poate reproduce o voce dar nu inteleg cum face si lip sync-ul adica isi sincronizează buzele astfel încât mișcarea buzelor e in concordanță cu ceea ce spune. Vă dau si link:

https://youtu.be/qaSv4AKrxv4?feature=shared

3 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Muzele nu se misca absolut deloc cum ar trebui.Cred ca a luat videoclipuri reale si a pus inregistrari AI peste.

| DonMoldo a răspuns:

Cauta un video astfel incat vocea AI. ului sa se potriveasca cat mai bine cu vocea. Ce ai trimis tu acolo nu e sincronizare nici 50% parerea mea

| Mogiojojo explică (pentru DonMoldo):

Uită-te și la alte video-uri si ai să vezi lip sync-ul perfect.