| Broadband a întrebat:

Am o intrebare : pot folosi amplificatorul de bass de la un sistem genius 3000 sa-l pun pe un subwoofer separat? de aceeasi impendanta 4ohm. credeti ca va duce ampu.
subwooferul cel nou va avea un difuzor de 20cm(8inch)http://www.electronichouse.com/images/slideshow/Larkins- sub.jpg cam asa ceva.
sau mai bine cumpar ceva mai puternic si nu ma mai complic?

2 răspunsuri:
| Broadband explică:

Ok mersii mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se va auzii la fel numai ca nu distorsionat deoarece cei care fac sistemele pun dif putere cat si amplificare normal trebuie pus dif mai mare decat amplificator... deci nu vor fi probleme numai daca puneai invers