| ĔℓѕιιDăăSmileee a întrebat:

Am o întrebare urgentă, şi vreau un răspuns cât mai bun.puppy dog eyes
Decii, mie mi se tot stinge calculatorul.
Automat şi nu ştiu de ce.
Eu joc un joc ( " IMVU " ).Şi nu ştiu dacă din cauza jocului se tot stinge pc-ul.
Vreau o rezolvare la această problemă vă rog. puppy dog eyes

+Scuze de categorie.

Răspuns Câştigător
| crack123 a răspuns:

Una din doua cauze, ori ai probleme cu hdd-ul ori probleme cu sursa, daca se intampla doar cand rulezi aplicatii care consuma mult din resursele pc-ului tau probabil e sursa prea mica si nu duce consumul necesar, daca se intampla si in situatii care nu necesita multe resurse probabil hdd-ul, du-te la o persoana care se pricepe si iti va gasi problema.

| ĔℓѕιιDăăSmileee explică (pentru crack123):

Mulţumesc mult pentru răspuns.; o3

10 răspunsuri:
| αndï a răspuns:

1 - Daca iei BSOD se poate sa fie vina jocului, problema : procesor prea mic, se supraincinge datorita a unor procese prea complexe
2 - Daca jocul nu e problema, si totusi iei BSOD-uri e problema de HARD, ai virusi / e corupt / e prea fragmentat
3 - Daca se stinge pur si simplu fara BSOD trece de temperatura critica din alte motive... gen sursa prea mica, overclocking fara sa stii ce faci... ETC

| ĔℓѕιιDăăSmileee explică (pentru αndï):

Mersii de răspuns big hug.
Nu e blue screen, pur şi simplu doar se stinge :-ss

| αndï a răspuns (pentru ĔℓѕιιDăăSmileee):

Acelasi lucru ca cel care a luat funda l-am zis si eu, dar ceva mai explicit, si totusi EL a luat funda rolling on the floor

| ĔℓѕιιDăăSmileee explică (pentru αndï):

rolling on the floor)) puppy dog eyes. O sa iei si tu altadata :*

| Medema a răspuns:

De la sursa e, vezi ca o sa ti se arda sursa daca il mia folosesti (asta mi s-a intamplat si mie ) eu jucam metin 2!

| ĔℓѕιιDăăSmileee explică (pentru Medema):

Pff. Sper să nu se ardă :-s

| tr3ig a răspuns:

Probleme sunt multe. poate sa fie din sursa ( sa aiba probleme tehnice sursa, sau sa fie prea mica pentru ce faci tu), poate sa fie de la procesor sa nu isi faca racirea corespunzatoare si sa se stinga atunci cand se incalzeste foarte tare, incearca si tu si desfa-l si curata-l putin si vezi daca merge atunci, poate sa fie de la carcasa, sa fie prea mica si sa nu isi faca racire bine toata unitatea, de la hard in nici un caz, daca e de la hard iti apare brusc un bluescreen

| ĔℓѕιιDăăSmileee explică (pentru tr3ig):

Nu, nu-mi apare blue screen ..Doar mi se stinge, şi e negru ecranul.
Dar mă rog, voi încerca eu să rezolvpuppy dog eyes
Mulţumesc mult pentru răspuns, şi pentru deranj. :*

| shadow222 a răspuns:

Deci cred ca as putea sa te ajut dar imi trebuie cv detalii sau sa imi lasi un id de mess sa vad ce componente are calculatoru tau, sunt multe probabilitati cu inchisu calculatorului