| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema.De ieri incepand mi se blocheaza calculatorul incontinuu( acum sunt la un prieten) si se pare ca e de vina Windowsul.As putea sa il reinstalez, dar nu stiu cum sa imi salvez fisierele pe care le am(pe un stick, de exemplu), dat fiind faptul ca la un minut dupa ce il pornesc, se si blocheaza. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| ionut1980 a răspuns:

Incearca sa pornesti calculatorul in safe mod.Inainte de a se incarca Windows-ul apesi F8 parca. Sau mergi cu hard-ul la cineva si instaleaza-l slave(secundar). In acest fel sistemul de operare(Windows) va rula de pe hardul primar.Bafta si spor la tastat!

6 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

Sincer? cam nimic.depinde pe ce partitie ai fisierele. daca nu e pe cea cu windowsul, atunci stai calm ca nu se sterg.

| drg1994 a răspuns:

Aaaa pai e foarte usor mai cand faci partitiile la windows reformatezi numai C si restul lasi in D sau F depinde de partiti dar mai intai sa reinstalezi windowsul muti fisierele din C in D ca sa nu le stergi si sa le pastrezi mi-a facut placere sa te ajut sall

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai tocmai aia e problema.ca nu le pot muta.cum pornesc calculatorul se si blocheaza.ms oricum

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu merge cu safe mode, merge 100% cu liveCD, detalii pe idul bondar. mircea

www.mirceabondar.com

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce cand dau drumu la pc imi arata bara aia a se incarca dar ramane blocata inainte de a se incarca windowsu stie careva

| necunoscutul a răspuns:

Simplu itroduci cd cu windowsul, si setezi reparare windows si nu instalare.