| RoCkKiD a întrebat:

Am o mica problema cu celebrul windows.Cand apas alt+ctrl+del imi spune ca aceasta optiune mi-a fost dezactivata de catre administrator...ironia este ca sunt logat ca si administrator, care-i baiul? Evident raspunsul corect primeste fundita :-)

Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| death a răspuns:

Ai unul dintre acei viruşi care circulă pe Yahoo Messenger. Prima chestie pe care o fac este să blocheze accesul tău la Task Manager, ca să nu îi poţi închide. Sfatul meu este să faci devirusare pe toate partiţiile şi reinstalare de windows, pentru că, dacă faci doar devirusare, s-ar putea ca fişierele esenţiale ale OS-ului să se altereze. Condoleanţesad

2 răspunsuri:
| fif2002 a răspuns:

Salut
Du-te in start, deschide run si tasteaza gpedit.msc
aici cauta User Configuration / Administrative Templates / System / Ctrl+Alt+Delete Options / Remove Task Manager si seteaza-l pe not-configured

| Tom a răspuns:

Nu stiu daca mai poti face ceva in cazul asta decat sa reinstalezi windowsul. Dai click dreapta pe bara de start si ai sa vezi ca nici task manager-ul nu ai sa-l mai poti accesa.Depinde ce windows ai insalt si eu am mai patit de astea si n-am reusit sa-l fac decat dupa ce l-am reinstalat.