| TheGrooveStreet a întrebat:

Am o placa Nvidia GeForce 8400GS de 512mb. Ce ziceti e destul de buna?, am pc vechi de un an. Deci sa nu ma luati cu ia-ti 9600GT sau eu stiu ce placa video mai e. Sa stiu daca e destul de buna atat incat pot juca, Crysis, Assasins creed. Nu cu detaliile in blana. Ceva medium

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crysis medium pe placa aia? Poate la 640x480. Și sigur nici așa nu merge fluent (poate avem teorii diferite asupra cuvântului fluent, fluent înseamnă minim 24 FPS și o medie de 30FPS sau mai mare).
Crysis comentează și pe sistemul subsemnatului cu 2 x 9800 GT în SLi.
Schimbă placa video dacă vrei să te joci ceva decent, ATi 5750 e relativ ieftină (sub 500 ron) și joci fără probleme orice joc, nu în blană, dar aproape.

| Eliut a răspuns:

Man, placa dinaia am avut si eu, exact ca aia. Crysis mergea brici la medium, si f putin sacadat la maxim, Pe de alta parte Assassin's Creed la medium iti sacadeaza bine... iar la Low, merge destul de bine dar o sa regreti ca ai jucat Assassin's Creed la minim. Eu m.am enervat si mi.am luat un 9800 GT, si asa am jucat. Bafta in continuare. Daca vrei, poti sa cauti pe www.piata-az.ro ca sunt placi foarte bune si foarte ieftine, poti face chiar schimb, si pui diferenta. :)