| zippy95 a întrebat:

Am o placa video video DDR2 de 512MB/64 BIT slot AGP, Si am pus-o la o unitate P4I65G cu slot AGP DDR si se incalzeste placa excesiv si la un timp se inchide pc ul si nu mai apare nimic pe ecran si se aude un bip lung!

Răspuns Câştigător
| Cuvântul1 a răspuns:

Ii prea mare procesoru pentru placa video, si ti-o solicita prea tare asa cred si ai grija ca se poate arde. bafta

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Sincer zic sa nu iti mai bati capul cu el la cat de vechi e sau sa mai investesti in reparatii. Mai bine strange ~900 lei si iei o unitate noua.

| Cuvântul1 a răspuns:

Din cauza ca placa video ii foarte solicitata si nu cred ca ii compatibila.

| zippy95 explică (pentru Cuvântul1):

Si imi mai apare din cand in cand dupa ce se incarca biosul apare un scris rosu pe ecran insotit de un bip lung! pc ul meu are urmatoarele dotari:RAM 1, 5GB; procesor 2, 13GHZ; hard 80GB

| Cuvântul1 a răspuns (pentru zippy95):

Ii prea mare procesoru pentru placa video, si ti-o solicita prea tare asa cred si ai grija ca se poate arde. bafta

| zippy95 explică:

Computerul are 1, 5 GB RAM; PROCESOR Intel celeron D 2, 13GHZ; hard de 80GB