| KingVN a întrebat:

Am o problema, cand deschid calculatorul nu imi pot folosi tastatura si mouse-ul.
Funda.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Afla cum sa iti faci calculatorul mult mai rapid! https://www.youtube.com/watch?v=-YckLCX1qng

| LinxCont a răspuns:

Daca nu se pot folosi tastatura si mouse-ul USB la deschidere, probabil e dezactivat USB-ul din bios. Solutie: se conecteaza o tastatura ps2 (deci care nu e pe USB) si se activeaza USB-ul din bios.
Alta varianta e resetarea biosului la valorile implicite (default) - se citeste manualul placii de baza pentru a vedea cum se face resetarea. Daca se face resetare, pot sa apara alte probleme: - daca inaintea instalarii windows-ului au fost folosite alte setari in bios decat cele implicite, exista riscul sa nu porneasca windows-ul, dar daca tot se activeaza tastatura USB dupa resetare, atunci se intra in bios si se refac setarile folosite la instalarea windows-ului.

| Rommeo a răspuns:

Ce windows folosesti? Normal ar trebui sa ti le detecteze automat.