| KefDeKef a întrebat:

Am o problema cu calculatorul.
De cateva zile se blocheaza din senin.Adica nici nu il aprind bine, deschid messengerul si se blocheaza.
Atunci cand se blocheaza, beculetul rosu de la unitate se aprinde(numai licare) si numai pot face nimic decat restart de la buton.Azi l-am desfacut, m-am uitat prin el, dar totul este in regula.
De la ce este acesta problema?

6 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Curata-l bine si monitorizeaza temperaturile.

| Deea4ever a răspuns:

Cauta pe cineva cu experienta sa iti instaleze Windowsul again si un Anti-Virus cu licenta happy

| KefDeKef explică:

Am reinstalat si Windowsul...am facut tot...am ma avut aceasta problema, dar si-a revenit

| KefDeKef explică:

Am rezolvat.
Problema era de la HDD.Am schimbat hardul si acum merge ca nou, iar hardul vechi il folosesc si pe el, dar tin numai muzica si filme acolo.

| Ionellaa a răspuns:

Incearca sa ii bagi win din nou sh daca face tot asa inseamna ca e d la procesor happy

Sh mie mi s-a intamplath la fel dar acum merge inse se mai blocheaza:@

| CnG a răspuns:

L-ai fortat prea tar!
cand se dechide PC-UL mu lasa:Skipe, Steam, Messenger si alte aplicatii sa poreasca odata cu pc-ul!
Instaleaza:windows 7 daca ai pc bun
windows xp sau vista daca este mai puturos.
si o sameargawinking