| EduardGa a întrebat:

Am o problema cu cd-romul de la computer. Nu se mai deschide, decat daca folosesc smecheria cu agrafa, insa nici ledul verde nu se mai aprinde si nici cduri nu citeste. M-as incumeta sa il deschid insa nu stiu care ar putea fi problema. Astept raspunsuri. Multumesc! happy

2 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Parerea mea e ca nu e alimentat cu curent. Doua posibilitati:
1. Nu e bine 'proptita' mufa de alimentare, merita verificat si se rezolva intr-un minut.
2. E arsa alimentarea interna a unitatii optice, nu prea mai ai ce-i face, mai precis EU nu stiu ce ai mai putea sa-i faci, ca solutii poate exista. Succes!

| djcosty_7523 a răspuns:

Este stricat asa am patit si eu la laptop acum o ora. Pentru verificare daca s-a stircat sau nu, cel mai bine este sa bootezi cu un cd bootabil (kitul de windows) si vezi daca-l citeste. daca il poti deschide