| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu conexiunea la net pe telefon. De obicei mă uit pe YouTube (cu căști Bluetooth) și se oprește clipul deodată. Dezactivez Wi-Fi și îl activez și apoi merge. Am observat că dacă opresc Bluetooth clipul nu se mai întrerupe. Știe cineva ce poate avea, nu cred că e de la router

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Lul
UNDE ti se intampla asta? doar acasa?
daca da, atunci intra pe router si schimba canalul de wifi, eventual scoate-l de pe auto, si incearca fiecare canal in parte pana gasesti unul "liber"
foarte probabil ca wifi-ul tau intra pe un canal care se bate cap in cap cu bluetooth (lucreaza pe frecvente asemanatoare), sau cu vreun mouse (mouse RF are tot 2. 4GHz, la fel ca wifi si bluetooth), insa mai ales cu toti vecinii care au fiecare un router wifi pe aceeasi frecventa si acelasi canal

daca pana acum nu te-am convins, hai sa iti dau solutie SIGURA, dar cam scumpa:
iti iei un router care suporta noul wifi pe 5GHz... si sper ca si telefonul tau suporta 5GHz happy
cum marea majoritate inca nu au bagat bani in tehnologia asta "noua" (noua pe dracu'... ca e veche de 2-3ani), foate probabil ca toate frecventele si canalele sunt libere!

| anonim_4396 explică (pentru ziftode):

Aveai dreptate, am schimbat canalul și acum îi ok merci mult

| ziftode a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere!

10 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Asta pateam si eu pe un Huawei P8 lite, problema fiind hardware,

| anonim_4396 explică (pentru Intruder19):

Și ce ai făcut că eu chiar nu vreau să scap de căști

Bula
| Bula a răspuns:

Acest fenomen se intampla daca redarea videoclipului se face la rezolutie mare, iar procesorul /telefonul este mai slab.

Reduce rezolutia de redare video la 240-360 si problema va disparea. In plus, si bateria se va descarca mai incet. Pentru ascultare de muzica si asa nu ai nevoie de rezolutie mare. happy

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Am mai făcut eu niște "teste" și n-am conexiune nici pe jocuri și chrome merge ca o babă la deal

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Am încercat căștile pe un zte blade l7 (jaf de 300 lei) și mergea ca lumea. Deci dacă așa de prost e j3 2016...

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Oare dacă instalez un custom rom pe j3 2016, se rezolvă problema?

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa-i daca mecanicul telefonului este un melc. big grin

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se rezolva.
Rezolvarea este rezolutia micsorata.