| Aswen a întrebat:

Am o problemă cu deschiderea fişierelor de tip.jar. Windows-ul mi le deschide cu notepad, iar când încerc să le deschid cu Java, nu se întâmplă nimic. Am reinstalat Java de n-ori, însă nu s-a schimbat nimic. Ştie cineva cum pot remedia această problemă?

1 răspuns:
| angel74dm a răspuns:

Dă tastă dreapta pe fişier, apoi mergi la "Deschidere cu", apoi mergi jos de tot la "Alegere program", apoi în lista aia cauţi aplicaţia "Java" (dacă nu-o găseşti mergi la "Răsfoire" şi-o cauţi în "Program files - Java") dai un clic pe ea, apoi bifezi jos "Programul selectat va deschide întotdeauna acest tip de fiier", api îi dai "OK". Gata!