| jeorje a întrebat:

Am o problema cu PC-ul... de fiecare daca cand intru intr-un program sau joc mi se restarteaza PC-ul. L-am reformatat si dupa 2 saptamani aceeasi problema. Ce credeti ca as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| cosmon a răspuns:

Fie e suprasolicitat ram-ul si cand se umple excesiv isi da restart, fie ai praf in el, fie ai probleme cu vreo componenta, dar cred ca prima varianta e cea mai plauzibila, incearca sa vezi ce aplicatii ruleaza pe sistemul tau si servicii si opreste-le pe acelea pe care nu le folosesti!

2 răspunsuri:
| 12345ok a răspuns:

Desfal si curatel de praf...si daca tot asa face reformateaza-til si instaleaza-ti un antivirus bun
bafta

| Bl0ndu a răspuns:

Poate fi si de la procesor. daca coolerul are mult praf pe el, nu mai poate raci procesorul cum trebuie si cand se incalzeste se restarteaza.