| Elykitty a întrebat:

Am o problema cu pc-ul, mi se stinge mai mereu( de ex: la jocuri, chiar si atunci cand umblu pe net). L-am dus la reparat si acolo nu se stingea deloc iar acasa mi se stinge. Din ce cauza? Ce pot sa fac? cateodata se aude un bip de aprox 3 sec.

5 răspunsuri:
| Magnific a răspuns:

In primul rand ce pc ai? ce configuratie.eu zic totusi ca e de la sursa. daca sa zicem ca tu asculti muzica ai si messu deschis si pe langa asta te joci si mai stiu eu ce faci. deja sursa numai face fata si se stinge.sau ma iprobabil de la temperatura procesorului big grin vezi in bios cate grade are si vezi la cat e pus sa se stinga cand depaseste o anumita temperatura big grin

| Elykitty explică:

Deci... pc-ul meu se stinge din senin, nu pot sa ma uit la un film, sa ma joc un joc etc, nu pot sa fac nimic si in + nu pot sa introduc un cd sau dvd ca se stingecrying Cand l-am dus la reparat la ei mergea foarte bine, nu se stingea deloc. Iar in legatura cu bip-ul acela se aude cand vreau sa deschid pc-ul, cand vreau sa il aprind trebuie sa dau multe restarturi ca sa se deschida

| Melody a răspuns:

Probabil ti se spraincalzeste. Curata ventilatorul de praf sau inlocuieste-l cu unul nou. Eu am apelat la a doua varianta ca sa scap de probleme. Acum nu mai am treaba cu calculatorul. Nu stiu daca asta e si problema ta. Daca spui ca se stinge la jocuri poate e de vina placa video.

| alex2009 a răspuns:

De cat timp ai pc-ul, i-ai curatat componentele de praful acumulat in timp? Am intalnit pc-uri care nu aveau inca nici un an si se opreau din cauza acumularii de praf pe componente. Dar daca ai pc-ul inca in garantie nu rupe tu sigiliul dul la firma care ii asigura servisul. Cei de la firma unde l-ai dus ce au zis ca ar putea avea? S-au poate ai un virus in pc asa am patit eu imi inchidea pc-ul cand avea el chef si cand aveam pc-ul pe stand by il aprindea si il inchidea dupa bunul lui plac incearca sa reinstalezi windowsul masoara si temperatura pc-ului cu programul Everest.

| vladvlad23 a răspuns:

Reinstaleaza windowsul. Sau formateaza acolo unde ai windowsul (acelasi lucru).