| cristi000 a întrebat:

Am o problema cu pcul. Mi se blocheaza la jocuri 3D sau jocuri cu cerinte mai mari dar care imi mergeau pana nu de mult si cand ma uit la filme din pc dar nu si cand ma uit la filme pe net. Am reinstalat windowsul iar o saptamana mi-a mers apoi am avut din nou problema. De la ce ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| BoRnY a răspuns:

Salut! Introdu pe google asa: 3DMARK 2006 si il descarci. Il instalezi. Il vei rula, astepti cam 10-15 minute sa-ti faca testul. La sfarsit iti va da un puctaj din un maxim de 25. 000 din cate stiu eu. Vezi daca iti va spune ca este o problema. Daca nu, daca ai NVIDIA, dai click dreapta pe ecran, NVIDIA Control Panel, Manage 3D Settings, daca este oprit, il pornesti. Si daca ai ATI cam la fel. Uita-te mai bine pe cerintele jocurilor. Si o ultima varianta, fa-ti update la DirectX, asta ar fi problema. Fundita?

2 răspunsuri:
| Slavian a răspuns:

De la placa video.

| mahoney a răspuns:

Iti trebuie un calculator mai puternic sau resursele ram nu fac fata. Incearca sa joci jocurile fara messenger deschis sau browser.