| Cadillac a întrebat:

Am o problema cu routerul! Am uitat parola si vreau sa intru pe site-ul lui acolo de la TP-LINK.Adresa fiind 192.168.1.1.! Problema este ca atunci cand incerc sa ma conectez imi da o eroare "Timpul conexiunii a expirat.Serverul de la 192.168.1.1. nu răspunde suficient de rapid."Ce pot face?

4 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

De pe ce browser ai intrat pe IP-ul routerului? Șterge memoria Cache și Cookie-urile. Cel mai bine este să folosești Quick security setup, link http://www.softpedia.com/progDownload/QSS-Download-215473.html, introduci PIN-ul router-ului și te-ai conectat. Așa am făcut și eu când mi-am uitat parola, tot TP-Link am.
Baftă!

| NGheorghe a răspuns:

192.168.1.1 nu este un site ci un meniu acesibil dintr-un navigator!
Daca nu stii parola atunci ai doua obtiuni:
-prima este conectarea la router folosind cablul RJ45
- apesi pe butonul pe care scrie reset, asta nu ii la vedere dar daca il cauti il gasest, nu folosii ace ci mai de graba scobitori.

| dulgherunicu a răspuns:

Reset router

| Cadillac explică:

Stiu parola cu care se intra pe site aceea fiind(meniu accesibil) nu stiu parola care am setato pentru wi-fi iar acum nu merge site ala.Imi da eroarea care am pus-o mai sus!