| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu un hard disk imi scrie NTRDL is mising... se poate sa il repar,sau sa salvez altundeva ce era pe el ( daca nu mere reparat) P.S. se conecteaza prin cablu SATA si de nervi ca no mers am scos firul care face legatura de la placa de pe spate, la hard

1 răspuns:
| trolololo a răspuns:

Scoate HDD-ul, mergi cu el la un prieten, salvezi ce ai, pe DVD, stick, etc. Apoi îl formatezi, și instalezi Windows-ul pe calculatorul tău.

Sunt și alte metode, repair cu Hirens Boot CD de exemplu, dar asta e ce mai comoda.