| Danielmac a întrebat:

Am o problemă de câteva zile la televizor, nu am semnal TV pe primele 4 poziții, în schimb de la 5 încolo merge perfect. Îmi scrie no signal doar pe programele de pe primele 4 numere. Restul merg. Care să fie problema, ce pot face? Mi se pare aiurea să n-ai semnal doar pe primele 4 poziții, iar în rest să ai. Mi-a zis cineva că ar trebui să-i dau o nouă scanare automată, dar nu vreau să-mi mute pozițiile.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sunt posturi digitale? ai card CI+?

daca ai card Ci+, scoate-l si baga-l din nou

Inchide tv-ul si reporneste-l

Scaneaza automat iarasi posturile

vezi daca mai face la fel.

daca nu ai card da doar scanare automata

Bula
| Bula a răspuns:

Intra, pe rand, pe canalele cu lipsa semnal.
In Meniul de setari, mergi la selectarea canalelor.
Alege selectarea MANUALA si cauta, pe rand, poaturile ce se pot receptiona, pana ce gasesti postul care a fost pe aceea pozitie de canal.
Memoreaza postul!
Treci la urmatorul canal si cauta din nou.
Asa procedezi cu fiecare canal lipsa.