| Bogdan231 a întrebat:

Am o problema la calculator. Aprope la orice joc pe care-l joc mi se stinge calcultorul singur, iar eu cred ca ar putea fi de la placa video.M-ati putea ajuta?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Probleme cu răcirea componenetelor sistemului.Verifică coolere-le şi radiatoarele dacă nu au praf pe ele. Daca au praf curăţă-le cu o pensulă, cu menţiunea săai grijă la cooler-ul de la procesor să nu se învârtă că poate genera energie statică ce poate distruge procesorul.

6 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Daca se stinge complet sau isi da restart, ar putea fi din cauza ca una din componente (placa video sau procesor) atinge o temperatura critica iar pentru a nu se arde respectiva componenta sistemul e programat sa se stinga.

| Bogdan231 explică (pentru Zangetsu):

In urma cu o luna i-am schimbat cooler-ul dar a continuat sa mi se stinga unitatea centrala

| Creţu곱슬곱슬한 a răspuns (pentru Bogdan231):

Ia un cooler mai bun...sau pune un ventilator de ala normal exact cu fata la carcasa...(fara capacul de la carcasa) si lasa-l asa..eu intotdeauna il tin pentru ca nu prea face fata coolerlaughing

Bafta!

| DANI_1590 a răspuns:

S-a stricat procesorul sau placa video(se incalzesc prea tare).

| Creţu곱슬곱슬한 a răspuns:

Adica se stinge doar monitorul? ..nu si calculatorul nu?

| Bogdan231 explică (pentru Creţu곱슬곱슬한):

Nu,se stinge doar baza centrala.