| Maximus a întrebat:

Am o problema la instalarea windows-ului XP professional pe un desktop, imi boot-eaza cd-ul cu windows-ul, creez partitiile C, D, se formateaza partitia C, se instaleaza componentele de dupa formatare, se restarteaza PC-ul si o ia de la inceput. Ce as putea face. Astept un raspuns rapid!

2 răspunsuri:
| Maximus explică:

Da am mai instalat windows-uri dar nu m-am mai confruntat cu aceasta problema pana acum. acelasi windows l-am instalat si aseara pe o alta unitate si a mers, insa pe aceasta nu merge. cum am mai spus imediat dupa dupa formatarea partitiei C si copierea fisierelor se restarteaza imi cere sa apas pe F1 si o ia de la inceput ca si cum as face o noua reinstalare. bios-ul uitatii pe care vreau sa instalez windows-ul este american megatrends. va rog ce pot face, dau funda si vot favorabil

| yourcrys a răspuns:

Of of of.....ai mai instalat windowsuri?
Decu, dupa ce instalezi windowsul si ti se restarteaza cand scrie "Press any key to boot CD" nu mai apesi nimic, astepti iar apoi o sa ti se incarce windowsul dupa care iti apare un ghid si anume "Windows guide Center". DAca ai respectat toate astea poate sa nu fie windowsul bun. Funda?big grin