| modeph a întrebat:

Am o problema la laptop,cand il deschid nu mi se conecteaza la wifi,desi toate cablurile sunt bagate ok, iar pe pc si telefon wifi-ul merge.La laptop apare doar un x in bara jos.Ma poate ajuta cineva?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil ca la laptop sa ai un contor de trafic de date si daca a atins cat este setat nu te mai conecteaza.Da-i team viewer lui Gelu sa te ajute.

| hypentakill a răspuns:

Easy. Fie:
a) reinstalezi driverele
b) resetezi conexiunea la internet

| hypentakill a răspuns:

Device manager network apesi pe care este acolo unistall apoi apesi pe yes apoi pe lupa de sus si gata

| paulionescu25 a răspuns:

Descarca programul 3dpchip si acolo ai driverul wirelles. Dai clik pe el te trimite pe un site unde dai doar un singur clik pentru al descarca.

| AdrianPe a răspuns:

Fie nu ai instalat driverul pentru wi-fi in laptop, fie e dezactivat. De obicei il activezi din tasta FN+ cea care corespunde wireles-ului.

| Converse_Stefan_1992 a răspuns:

Instaleaza sau reinstaleaza driverul de wifi, il gasesti pe siteul firmei de la care ii laptopul

| modeph explică:

Ce imi recomanzi si cum fac asta?happy

| modeph explică:

Am incercat si in continuare e x-ul ala acolo si imi spune ca nu e disponibila nici o conexiune.sad

| gelu1970 a răspuns (pentru modeph):

Conecteaza laptopul la net prin cablu
instaleaza teamviewer
imi scrii id si pass prin mesaj privat
asa pot sa vad daca ai o eroare, wifi dezactivat, sau driver lipsa