| Salamandra33 a întrebat:

Am o problema la router mi se conecteaza la pc si la telefon dar nu am acces vreo solutie? (Am incercat sa il scot din priza si sa dau reset )

3 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Salut! mai multe specificatii despre router te rog.Inteleg ca nu iti merge internetul (asta se intelege cand spui ca nu ai acces) pe spatele lui trebuie sa scrie adresa URL a routerului care este de obicei una dintre urmatoarele:192.168.1.1&192.168.1.0&192.168.0.1 o accesezi, la parola si username bagi admin la fiecare (admin este username si de asemenea parola configurata din fabrica) si dai conectare manuala la WEB network cred ca se numeste sectiunea.(dar daca nu e aia le iei la rand pana o gasesti pe cea in care apare connect manual to the inthernet) Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acces la ce? La internet? Vezi daca e configurat.

| Elena_Delia_1997_0de1 a răspuns:

Hei! Incearca sa suni la cei care iti furnizeaza internet, RCS, etc, sau daca nu, i ncearca sa il reconfigurezi.