| bdMISTER2013 a întrebat:

Am o problema mareee cu PC-ul meu.
Ieri mi-am instalat windows xp si azi a luat-o razna:
1.Nu se conecteaza mareu la net trebuie sa dau de 100000 ori refresh la pagina ca sa mi se incarce.
2. Dupa ce deschid PC-ul stau putin pe el dupa aia nu ma lasa sa mai deschid nimica cand dau click dreapta pe ceva nu-mi mai apare open si altele...
3.Browserul mi se inchide de multe ori.
4.Cand inchid pc-ul nu mi se inchide imi apare doar cmd.exe error si svchost.com error nu svchost.exe.

Ce pot sa fac? Si nu vreau raspunsuri cu reinstalarea windowsului ca m-am plictisit de la atatea instalari...
Ce mai pot face Dau Funda si VOT!

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă ştii că ai folosit Windows Xp contrafăcut atunci scanează hard discul de bad-uri logice.Toate softurile şi sistemele de operare contrafăcute conţin 2 tipuri de malware ce afectează HDD cu bad logic(pe lângă altele).
Pentru scanarea hard discului foloseşte HDD tune de aici:
http://hd-tune.soft32.com/......-download/
Dacă aplicaţia îţi depistează hard-ul cu defecte atunci este necesar să treci la următorul pas şi anume repararea hard disc-ului.
DAR trebuie să ai un motiv foarte bun să faci asta, deoarece operaţia este de foarte mare durată(poate dura şi 72 de ore)
Pentru operaţia asta ai nevoie de Hiren's boot Cd
Această imagine ISO se va arde pe un cd şi buta ca şi cum butezi cu Windows-ul.
Deşi are integrat un mini Xp şi şi aplicaţia HDD Tune, la HDD tools ai şi aplicaţia HDD regenerator.
HDD regenerator este ceea ce te interesează. Scanează Hdd-ul cu această aplicaţie, aplicaţiece îţi va repara DOAR badurile logice NU şi cele fizice.
Asta îi tot.Succes şi dacă nu te descurci recomand un service.
PS
Dacă crezi că nu merită efortul îţi pot face o ofertă la un hard disc.Succes

| bdMISTER2013 explică (pentru DeyCj):

Nu m-ai ajutat cu nimic deoarece eu stiam chestia asta si nu nu era, dar mi-am luat un alt pc cu HDD 1 TB. Oricum mersi de raspuns.

| antimulte a răspuns:

Ai un antivirus pe el? Cand l-ai instalat, windowsul, ai facut formatarea? Sau decat ai dat cu alt windows peste cel vechi. Din ce ne descri tu, e putin virusat.

| bdMISTER2013 explică (pentru antimulte):

Pai am aflat de mult problema, scuze ca acu raspund, eu am ajuns la concluzia ca nu exista virusi si asa zisul antivirus detecteaza numai fisiere fara autor adice muzica jocurile si unele programe. Si da l-am formatat si am aflat ca HDD si procesorul era dus. Daia imi mergea rau pentru ca atunci cand baga informatii jocuri il suprasolicitam dar acu mi-am luat un alt PC. dar tot am o problema.