| Sebi26891 a întrebat:

Am o problema mi se închide brusc pc ul după 2 minute cel pornesc si pica si curentul electric doar la priza
Poate fi un virus sau ceva cemi pica curentul electric?
Repede!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

E na, este defecta priza face scurt, ai tu virus la cap, pune l in alta priza ca i ei foc cu prizele alea de cacao

| Sebi26891 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu e de la priza.am pus la alta priza si la fel Am auzit ca poate fi de la sursa sau placă de baza

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Sebi26891):

A, poate, trebuie dus in servis sa l vada ei

| UltraSoundSound a răspuns:

Nu sunt eu expert in electricitate,dar,mie mi se pare ca e o problema cu priza,ai incercat sa cumperi una noua?; Iar daca nu este nici priza,este ceva intern din sistem,eu as incepe cu schimbarea sursei, iar, daca nu este sursa de vina, as trece la placa de baza. Iar daca ai incercat toate astea, ti-as recomanda sa-l duci intr-un service, si sa le explici cu lux de amanunt problema pe care o ai cu sistemul, posibil sa te poata ajuta ei.