| unknown3243 a întrebat:

Am o problema vreau sa imi sterg windows 7 si sa imi bag XP cum imi sterg windows 7? (e instalat windows 7)

7 răspunsuri:
| Damasc a răspuns:

Pur si simplu instalezi xp, versiunea anterioara de windows automat se va sterge singura.Aici ai si un tutorial cu instalarea unui windows xp http://www.msdesign.ro/tutoriale/instalare-windows-xp/ bafta

| AndreiP98 a răspuns:

Cand instalezi windows xp sterge partitia pe care ai 7, creeaza alta si in ea baga windows xp

| atoatestiitoarea a răspuns:

Daca vrei sa te ajut, intra pe yahoo messenger si-ti explic
spaima_zmeilor@yahoo.com

| ταξιδιώτης a răspuns:

Pentru o instalare corecta "pe curat" formatezi apoi instalezi xp-ul.
http://www.videotutorial.ro/? p=425

| Alexandrup a răspuns:

Cand apesi sa il instalezi nu o sa iti dea voie 7 (am incercat si eu).trebuie sa stergi partitia pe care il ai si dupa pui win xp pe un disc sau memorie si opresti calcu, si bagi sticul cu win in calcu si il porneti si apesi pe instal now. daca vrei sa te ajut id meu e alex. pop05

| MMihai a răspuns:

Dar de ce vrei să ștergi Windows7 și să pui în locul lui Windows XP?

| Kylexy a răspuns:

Formateaza partitia cu sistemul de operare de preferat ar fi sa faci o formatare la tot pc pentru ca windows7 face o alta formatare fata de xp