| Prietenoasa a întrebat:

Am o tableta am si wifi in casa ce jocuri sa imi descarc? Si cum? Eu vreau pou da nu stiu cum si tata nu poate.

Răspuns Câştigător
| blaa01 a răspuns:

Am si eu tableta cu wifi si imi iau jocuri din google play. trebuie sa iti faci un mic cont (se poate si de pe pc.te loghezi dai la search pou si spune sa instalezi si totul e automat apropo pou nu e cu bani e gratuit il am si eu. ai grija sa te uiti daca e cu bani!

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca ai android procedezi astfel:
Intrii aici: http://bit.ly/18ODYBD si iti faci un cont. Sa nu uiti detaliile de acolo, precum adresa de amail sau parola.
2. conectezi talbeta la wifi.
3. in aplicatiile de pe tableta, ai o aplicatie numita astfel: Magazin Play sau Play Store sau Android Market sau Market sauuu. Magazin android. Dupa caz, si cat de actualizate is aplicatiile de sistem din soft.
Deschizi acea aplicatie, o sa te intrebe ceva de un cont. Dai ca ai un cont deja existent daca te pune sa alegi, si scrii email-ul si parola de la 1, unde ti-ai facut cont.
Si cam asta e tot, o sa se incarce magazinul. Si dai acolo la cautare POU si descarci. Oricum, poti sa te uiti si la top aplicatii, sunt foarte multe. Daca ai nelamuriri, raspunzi.

| kidy00 a răspuns:

Daca ai Android, poti descarca din Google Play. Simplu: unele cu bani, altele fara. Pou mi se pare ca e cu bani, dar nu stiu sigur. Ai acolo o intreaga colectie. happy Trebuie sa ai net, da' si WI.FI e bun happy. Fundita!?

| arpi2000 a răspuns (pentru kidy00):

Pe Google Play Pou e gratis

| MegaZero a răspuns:

Play Store! Acolo Pou e gratis.

| Andrei3001 a răspuns:

Activezi wi-fi si intri pe google play/android market(android market devine google play cand intri rpima data pe net folosind netul din abonament/cartela).Ai sus o lupa, dai pe ea si acolo scii pou dai pe prima(e de la zakeh sau ceva de genu) si dai pe instalati, si astepti sa se instaleze.
la cele care sunt cu bani in loc de instalati scrie un pret).