| Constantinescu_Gabriela_1969 a întrebat:

Am o unitate de aer condiționat inverter Yamatsu. În momentul în care îi dau oprire, display-ul îmi afișează "CF" pentru aproximativ 5 min, după care dispare. Este o eroare sau ce poate fi?
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie să iei cartea lui si sa o citesti. Poate că acolo va spune si ce înseamnă si ce trebuie să faci când apare o astfel de eroare.
Dacă nu eram pe telefon cautam pe net ce înseamnă eroarea menționată de tine. Dar nu pot face prea multe cu 512 MB ram.

| iwefgOficiall a răspuns:

Am cautat pe google aceasta eroare si am dat de primul rezultat an chace de acest raspuns.
COD EROARE CF = UNITATEA INTERNA Eroare buton presiune

| andreivok a răspuns:

Incearca cu cartea care vine impreuna cu aerul conditionat. Daca nu gasesti o solutie eu zic sa apelezi la un profesionist inainte sa umbli aiurea pe acolo si sa-l strici. Iti recomand http://incarcare-freon-reparatii-aerconditionat.ro