| grosuionita a întrebat:

Am probleme cu toate folderele din calculator, unele se vad normal, altele se vad in ceate. Care este solutia?

Răspuns Câştigător
| UnCorpSanatos a răspuns:

Acele foldere sunt setate de la click dreapta - properties ca fisiere ascunse (hidden) iar din windows iti este setata optiunea sa fie vizibile si fisierele ascunse de aceea iti apar in ceata.

My computer - Organise - Folder and search option - view - dupa care bifezi din lista aceea "do not show me hiden folders"

| grosuionita explică (pentru UnCorpSanatos):

Va multumesc la toti pentru raspunsuri, dar nu am rezolvat. Sa fiu mai explicit, de ex. bag din nou windowsul, imi arata unele foldere cu galben normal, merg la optiunu folgere, bifez sa mile arate pe cele ascunse, mi le arata pe toate dar pe acestea din urma le arata in ceata.Mentionez ca nu sunt foldere cu fisiere de sistem, sunt create de mine prin muzica, filme, etc. de ce oare se vad in ceata cele din urma?

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Acele foldere de care spui sunt folderele ascunse(unele sunt de sistem, altele conțin setări ale programelor, etc, de asta sunt ascuns în mod normal) care au devenit vizibile datorită setării din folder options/view a opțiunii „show hidden files and folders".Tot de acolo se dezactivează această opțiune prin debifarea acesteia.Succes

| Love4Music a răspuns:

Ti-s puse pe hiden.
Procedezi in urmatorul mod:
My computer -->Sus vezi un buton numit organize (apesi pe el)--> folder and search option --> view---> si mergi pe lista aia in jos pana vezi -->hiden files and folder si bifezi-->don't show me hiden files and folders

| dragosbengosul a răspuns:

Nu este o problema acele foldere nu pot fi sterse pentru ca calculatoru le considera importante