| Dru a întrebat:

Am reusit sa tai un filmulet cu VirtualDubMod il salvez, dar imi da ca e de 19 Gb cand filmuletu initial are 1, 5 Gb ce nu am facut bine? cum il fac de maxim 2 Gb?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Candi dai save mai intai apasa video, selecteaza full processing mode, apoi selecteaza audio, full processing mode, apoi apasa din nou audio si selecteaza compression, in lista compresion video selecteaza xvid, apoi la audio compresion selecteaza MPEG Layer-3, iar in lista alaturata selectam 24 kbit/s, 12. 000 hz, stereo. apoi salvezi filmul

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal. Filmul a fost decomprimat. Alege in setari codecul si rata de compresie pentru filmul pe care-l faci dupa prelucrare.

| aquila a răspuns:

Probabil videoclipul este cam lung, dar nu cred ca se poate sa fie chiar de 19 Gb; totusi incearca un program de comprimat videoclipuri, incearca-l pe acesta : http://download.cnet.com/Any-Video-Converter/3000-2194_4-10661456.html%29__

| NickoS a răspuns:

Filmul tau e decomprimat de aceea arata atata, nu ai stiut sa-l savezi cum trebuie.Numai folosi VirtualDubMod(il folosesc mai mult cei profesionistii si e cam demodat), foloseste alte convertoare video gen Format Factory, Video Converter Ultimate etc.(Convertoarele video au si optiuni de a taia bucati video).

| Dru explică:

Merci mult. Am reusithappy