| anonim_4396 a întrebat:

Am samsung wave 575.Este bun din perspectiva mea.Dar am instalat google maps(desi nu trebuia ca era deja doar ca nu am stiut ce instalez)si cand intru pe el imi scrie asa:
Google maps incearca sa se conecteze la serviciile de localizare.Permiteti?
Se permite,se intreaba o data
Se permite,se intreaba todeauna
Nu,nu se intreba niciodata
Dupa ce dau pe primul sau al doilea apare asa:
Google maps poate accesa internetul.Acesta va solicita utilizarea unui timp de emisie pentru care veti fi taxat.Continuati?
Se permite,se intreaba odata
Se permite,se intreaba todeauna
Nu,nu se intreaba niciodata
Chestia asta nu aparea inainte sa instalez softul.Deci intrebarea este daca costa ceva.Am 200 MB trafic pe internet.Inainte sa instalez softul nu apareau astea cu se permite si nu se permite ...si alealalte,aparea direct harta.Ce pot sa fac?Ma va costa ceva?In general costa ceva?Dau funda si multe voturi(mai multe conturi)

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Nu te lua după geniul specialist în telefoane. Bineînțeles că se taxează, chiar dacă nu îți apare avertismentul respectiv. La fiecare conectare și mișcare pe care o faci în google maps, el descarcă câte un fragment de hartă pentru a-l putea afișa. Dacă te joci prea mult cu google maps, poți să depășești cei 200Mb de trafic pe care îi ai tu și apoi te va costa foarte mult conectarea.

| LauncherS a răspuns (pentru 0rlando):

Da bine dar nu costa nimic daca ma incadrez in cei 200 MB de trafic pe internet?

| 0rlando a răspuns (pentru LauncherS):

Dacă te încadrezi, nu te costă nimic.

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Specialisti de asta-i, vai de mine. Totul se taxeaza. Daca vrei pe gratis, trebuie sa gasesti un soft cu harti ce pot fi salvat ein card, gen Ndrive. sau route 66. De incadrat, depinde de tine, cat de mult il foloesti, si cate harti incarci.

| LauncherS a răspuns (pentru sltlp):

Io am route 66 dar cum sa descarc hartile sa pot naviga pe el? Ca sa folosesc asta imi cere licenta. Google maps costa daca nu depasesc cei 200 MB?

| sltlp a răspuns (pentru LauncherS):

Aici e treaba ta, sa folosesti metode mai... incorecte

| ADYCSN a răspuns:

Credeme scunt specialist in telefoane nu te taxeaza!

| ADYCSN a răspuns:

Nu costa nimic! Dai mereu pe prima, si lasa-l asa nu se intmapla nimic!