| untu a întrebat:

Am scris de curand o scrisoare adresata firmei producatoare de laptopuri HP din Bucuresti pentru niste lamuriri in legatura cu reparatie si piesele necesare,am pus actele laptopului fratelui meu intr-un plic mare si am scris adresa companiei HP din Bucuresti si am expediat la posta si acum doua saptamini mi-a returnat plicul meu inapoi acasa la mine si pe plic scria,, adresa inexistenta" si probabil s-au mutat in alta parte si as vrea sa stiu unde este reprzentanta firmei HP din Romania(Bucuresti) Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O scrisoare. Pentru HP. Ai mai pus si actele laptopului intr-un plic sa le piarda cine doreste...

HP are destule reprezentante in Romania si mai mult, HP are site pe internet unde exista suport si relatii cu clientii. Inainte de a da actele laptopului de pomana, vorbeste cu ei. Da un telefon, trimite niste e-mail-uri (CU ACTELE SCANATE, NU IN ORIGINAL) daca e nevoie, dar nu trimite scrisori pentru HP!

http://www8.hp.com/ro/ro/home.html

http://www8.hp.com/ro/ro/contact-hp/birouri.html

http://www8.hp.com/ro/ro/contact-hp/phone-assist.html

1 răspuns:
| Generalul a răspuns:

In primul rand nu te adresezi direct firmei producatoare ci service-ului din localitatea ta cu care au ei contract. Daca reparatia nu se poate face acolo, se vor ocupa ei sa il trimita la sediul HP, iar actele nu trebuie decat sa le arati o singura data si sa le lasi eventual o copie, in nici un caz sa le trimiti prin... Posta Romana laughing