| Kent02 a întrebat:

Am si eu nevoie de un driver pentru placa mea de sunet.
Mi s-a ars placa de sunet si am incercat diverse placi una yamaha ymf744B-V dar nu am gasit nici driver si din cate am inteles e prea veche(anul in care e facut) mai am una dar nu ii gasesc driver CONEXANT CX06834-11, E298969.1
Ma puteti ajuta si pe mine va rog mult.

Răspuns Câştigător
| bye a răspuns:

Incearca urmatorii pasi ca sa afli exact ce model e:

Start -> Run -> "dxdiag" (scrii "dxdiag" in casuta de Run)

Astepti sa se incarce dxdiag si pe urma te duci la tabul Sound si ar trebui sa apara modelul acolo, si driverul il cauti pe net dupa model.

1 răspuns:
| Kent02 explică:

Daca are legatura am Windows xp Black v3.0 Procesor de 3000+ si 1gbram.Placa video Nvidea G-force 256