| unknown3243 a întrebat:

Am si eu o intrebare cand aveam xp aveam niste jocuri superbe imi mergeau bine dar de cand mi-am bagat windows7 de ce nu mai merg? Daca stiti un raspuns sau daca stiti un program ceva cu care pot rezolva o sa dau

5 răspunsuri:
| Danny a răspuns:

Nu stiu daca poti face ceva in legatura cu asta. Acum, pana una alta Windows 7 va avea multe incompatibilitati cu diverse programe deoarece inca nu sunt updatate cu date pentru Wnd7. Cel mai bine ar fi sa instalezi Vista sau XP inapoi, pana apar update-urile respective, sau astepti cu Wnd7 cateva luni pentru development.
(Tin sa spun sa nu stiu daca exista vreun program care sa iti rezolve aceasta problema)
Sper c-am fost de ajutor, totusi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa faci asa, clik dreapta pe icoana jocului /PROPIETA, dupa care vezi /compatibilita si bifeaza casuta ruleaza in mod xp, si functioneaza JOCUL

| unknown3243 explică:

Nu merge.

| m4them4tic a răspuns:

Ai instalat jocurile respective iar? Atunci cand schimbi sistemul de operare, majoritatea jocurilor necesita un "fresh install".
Ar mai putea fi probleme de la driverele placii video.

| azada a răspuns:

Descarca, instaleaza Driver. Easy. 2. 1. 1 e free
dai scan si descarca si instaleaza driverul video care til recomanda, asa am rezolvat la cineva sa vada jocurile mai vechii