| jhon921 a întrebat:

Am si eu o intrebare putin mai ciudata insa imi incerc norocul poate cine stie gasesc vreo rezolvare.De curand mi-ar reinstatalt windowsul si totul merge perfect insa cand inchid anumite programe precut paint s-au alte softuri si imi apare acel pop-up care ma intreaba daca vreau sa salvez ce am facut pe acolo unitatea face un beep exact ca si acela pe care il face cand ti apasat mai multe butoane odata. Exact acelasi lucru se intampla si cand scriu pe mes si sterg ceva, unitatea scoate aceleasi sunete oare care ar putea fi problema.

9 răspunsuri:
| hunterpainting a răspuns:

Instaleaza driverele de sunet.

| MaurSEF a răspuns:

Majoritatea unitatilor am un difuzor,si la anumite windows; uri,au incorporata si setarea aia,sa se auda difuzorul respectiv, nu e nimit iesit din comun, la fel m; am speriat si eu cand ma suna cineva pe mess, si erau boxele inchise, dar suna din unitate.bafta

| MaurSEF a răspuns:

Se aude din unitate? sau de la sistem? daca se aude din unitate,poti deconecta difuzorul ala mic,ca sa nu te mai deranjeze,si daca e de la sistem,e posibil sa fie mufa jack, sa nu faca bine contact, si de asta apar asa zisele "baraieli" sau mai ramane o varianta, placa de sunet sa nu fie intrata bine in slot, si nu face contact prea bine.Fa si tu practica pe propria unitatebig grin

| ashtray a răspuns:

Nu este nici o problema....este ceva normal. Acel sunet te avertizeaza ca faci ceva gresit!

| jhon921 explică:

Domnilor va multumesc pentru raspunsuri insa problema era una software, am uitat ca trebuie sa instalez si driverul de sunet si orice intrebare/eroare a calculatorului era semnalata prin acele beep-uri deoarece ne avand sunet nu avea cum sa ma anunte.Multumesc oricum pentru aceste raspunsuri prompte.

| jhon921 explică (pentru jhon921):

Chiar daca problema a avut o rezolvare simpla a aparut o alta problema imediatlaughing acum cand urmaresc stiu eu un serial s-au ceva se aud mici baraieli, precum erau la tv-urile mai vechi si am instalat cel mai nou driver, poate e vreo setare din audio manager si nu stiu eu?

| hashu1985 a răspuns (pentru jhon921):

Aia-i altceva... tind sa cred ca-i sin conexiuni, cablaj sau potentiometru (butonul de comanda volum)

| jhon921 explică:

Nu cred ca e de la cabluri deoarece videoclipurile de pe youtube merg normal fara nici un fel de baraieli dar pe vplay cand ma uitam la prison break, mai ales partea sonoro baraia.

| CraZYK1d a răspuns:

Mda...nu-i nimic in neregula