| SlymOvy a întrebat:

Am si eu o nelamurire, un admin este persoana care administreaza un site/blog sau ceva?

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Buna!
Da, administratorul primeste acest rol de la persoana care a infiintat site-ul\blogul\pagina de facebook. Poate fi chiar persoana care a infiintat, nu neaparat altcineva. Are rolul de a face cunoscuta pagina\blogul\site-ul pentru a avea multe vizualizari, like-uri, etc.

Sper ca te-am lamurit happy.

3 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Da, cam asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nimerit-o. "Admin" este prescurtarea pe net de la "administrator".

| KatrinaHartman a răspuns:

Daalaughing