| Mihai_Tanase_1996 a întrebat:

Am si eu o problema cu imprimanta mea [ DOCUJET 3016 ] de fiecare data cand trag ceva imi mai trage sursa printarii. DC? angry

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Te referi la pagina de test, sau la o altfel de pagina? ("sursa printarii" nu-mi spune nimic)
Daca totusi e vorba de pagina de test, multifunctionalele au nevoie de ea pentru aliniere cartuse. Iei pagina de test, o asezi pe zona de copiere/ scanare, cu coltul paginii pe marginea indicata si apesi butonul de scanare.
Daca multifunctionala e conectata la un calculator, ar fi bine ca operatiunile sa le faci cand acesta e deschis, pentru a fi recunoscuta pagina atat de dispozitiv, cat si de softul din calculator care l-a insotit. Pana nu aliniezi cartusele, aparatul va continua sa scoata paginile respective. Am patit-o si eu, iar din cauza aceasta am pierdut multa cerneala (mai ales cea color).
Daca e vorba de o altfel de pagina, e posibil sa existe optiuni in softul din calculator care trebuie modificate (o optiune activa de scoatere a unei pagini cu sursa printarii, care trebuie oprita).

| Mihai_Tanase_1996 explică (pentru dannyel86):

Nu este pagina de test
Deci trag un document al meu si apoi mai trage o pagina imprimanta pe care scrie sursa de unde l-a tras
Gen : Filename : cutare
Directory C:\My Documents
Am cautat in ea si in optiunile din pc ale ei si nu imi da nimic