| Cheche_Liviu_1994 a întrebat:

Am si eu o problema cu PC-ul meu. Il pornesc, totul ok, dar pornesc si modem-ul se stinge PC-ul.Mentionez ca am internet de la Romtelecom. Iar apoi daca sting modem-ul calculatorul reporneste singur si imi da eroarea : "Failed to load network!". Modemul nu are nici o problema deoarece acum il folosesc la laptop. Imi poate spune careva ce problema am la calculator?

1 răspuns:
| Axys a răspuns:

Buna problema asta poate fi de la pc daca ai placa de retea scoate si pune mufa de la net direct pe placa de baza unde se poate pune.
daca nici asa verifica mufele toate la el care se alimenteaza in placa de la sursa in placa.
Pe placa de baza ai o baterie rotunda /sa fie inchisa unitatea ta scoatei acea baterie din placa il lasi cateva secunde nu mult pentru descarcare apoi bagi bateria si vezi daca mai face probleme.

Daca ai placa de retea scoateo ca s-ar putea sa fie ea de vina vezi si tu daca e ceva sa imi spui daca face la fel.
Bafta/