| alynush57 a întrebat:

Am si eu o problema la calculator! Dupa ce am curatat calculatorul de virusi cu ajutorul lui Norton Antivirus, windowsul nu mai functioneaza cum trebuie. ex: Cand incerc sa folosesc cmd sau msconfig din "run" imi apare ca "aplication not found". Sau cand incerc sa pornesc sa pornesc un program sau un joc nu imi da voie decat cu "Run as administrator", daca dau dublu click ma duce la casuta "Open with...". Va rog daca ma puteti ajuta sa-mi spuneti ce pot face!?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce spui tu acolo seamănă cu faptul că în timpul devirusării Norton-ul a curăţat şi ceva fişiere de sistem infectate. Una din variante ar fi o boot-are de pe CD-ul cu Windows şi alegerea opţiunii Recovery sau Repair System, a doua instalarea pe curat.

| alynush57 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc! A mers cu Repair System!

4 răspunsuri:
| shannygelu a răspuns:

Instaleaza din nou windows si nu mai pune antivirus eu nu folosesc de 2 ani si nu am probleme

| Zuzazozo a răspuns:

Aici trebuie sa alegi programul care trebuie sa-ti deschida jocul!
Daca mai ai si alte probleme cu pc-ul trebuie sa reinstalezi windowsul.

| pcsick a răspuns:

Metoda simpla: reinstal OS