| SuperBoy197 a întrebat:

Am si eu o problema legata de internetul RCS RDS. Practic imi merg paginile, dar nu merge sa descarc si nici sa intru pe Messenger. Stiti ce problema are?

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ImpotrivaSistemului a răspuns:

Sa fie cumva firewallu de la windows? la descarcari incearca sa stergi cookies si chache din browser

1 răspuns:
| alexmircescu13 a răspuns:

Buna observatia facuta de @ImpotrivaSistemului, am mai vazut cazuri in care nu se putea descarca nimic si cauza era un conflict intre firewall si browser. Daca ai antivirus instalat, verifica sa nu aiba si acesta firewall propriu, care sa se bata cap in cap cu cel de la windows. Succes!