| S3c0ndSh0t a întrebat:

Am si eu un Samsung S5260 Star 2 si telefonul nu dispune de GPS dar are aplicatia Harti Google sau Goolge Maps.Nu prea am folosit Gps-ul dar am vazut ca merge sa te uiti dupa locatii.Intrebarea mea este:Merge in timp real aplicatia.Adica daca eu merg punctul dupa harta va merge in directa pe care merg? SI ma pot baza pe acest Google Maps?

3 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

Sal, am un astfel de telefon. Google maps acela nu este GPS.

Cand intri in google maps, iti arata unde esti dar nu se va misca ca un GPS si nu iti arata fix unde esti.

| S3c0ndSh0t explică (pentru Bybanu):

Mi-am luat iPhone... E vandut de mult.happy

| furios4you a răspuns:

Nu. acele aplicatii sunt doar o harta virtuala care iti calculeaza distanta sau iti arata locatia unor strazi. nu are legatura cu satelitul deci nu stie un esti tu.