| luncasu a întrebat:

Am un adaptor de card din ala mic la 8 lei, inainte aveam xp si nu aveam treaba cu cititul cardului de catre laptop dar pe wind 7 nu-mi apare ca am bagat cardul in adaptor cred ca imi trebuie driver ceva... are cineva idee? sau un driver?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu cred. Si eu am Windows 7 si nu-mi trebuie driver pentru card. Poate driverele laptopului nu sunt bine instalate. Incearca sa faci ce-ti spun eu.
Intra pe http://www.ma-config.com/en
Apasa Start the detection. O sa-ti apara mai jos Agent installation. Apesi pe el si iti apare Automatic Installation.
Apesi pe el si se va instala un programel. Dupa trebuie sa apesi iarasi Start the detection. In My Drivers vei gasi toate driverele tale. Cele cu galben trebuie instalate obligatoriu, cele cu verde sunt update-uri si nu este obligatoriu sa le instalezi. Doar daca vrei. Apropo! Sa ai instalat in prealabil Adobe Flash Player. Succes!

| luncasu explică (pentru Salontanul):

Sunt toate cu verde, niciunul cu galben. deci?

| Salontanul a răspuns (pentru luncasu):

Atunci e ceva problema. Poate e mai vechi si nu-l recunoaste Windowsul. Habar n-am! Poate-i defect.