| ReignForest a întrebat:

Am un cablu pentru telefon care se aprinde mov. Problema e că e de forma tip C adică imi trebuie un incarcator cu gaura aia mai mare. Dacă bag un incarcator(mai vechi) de la alt telefon sau tableta încarcă greu, iar cu încărcătorul de telefon(care are 30W)nu pot fiindcă gaura e mică. Se încearcă mai rapid dacă cumpar un incarcator nou?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"| ReignForest: imi trebuie un incarcator cu gaura aia mai mare"

cumpără un incărcător potrivit (vorbind de gaură) dacă se poate, original, fără improvizații

| ReignForest explică (pentru sierra1):

Am primit unu de 20w dar încarcă lent

| relian a răspuns:

Ale cu gaura mica is bune laughing Acu serios, is bune alea care incarca mai lent, te grabeste careva? Conteaza sa incarce, atit timp cit esti acasa, ce conteaza cit sta la incarcat, poti folosi telefonul si cand este la incarcat, asa ca nu avd problema.
USB tip C este al cu gaura mica, ala cu gaura mai mare este USB tip B.
Astea de tip C incarca mai rapid, deci invers decat spui tu.Deci tu ai la telefon mufa USB tip B cablu cel ai este tip C asa a nu ai ce face cu el.
Am eu cabluri de care doresti, doar ca nu am cum sa iti dau.Pe aici gasesti cabluri pe strada laughing nici nu trebuie sa cumperi.