| Radu_Andrey_1995 a întrebat:

Am un calculator adus de prin strainatate si nu merge sa instalez windows xp pe hdd cu mufa de sata, nu mil recunoaste, dar daca instalez vista sau 7 mi-l citeste, la xp citeste hdd-uri cu mufa de aia lata de 40 de pini, cum as putea sa il fac sa imi citeasca hdd-ul pe sata cand pun xp-ul?

4 răspunsuri:
| 8imal a răspuns:

Xp nu merge pe sata decat daca ai versiunea xp sp3 advanced o gasesti pe batranul google si in functie de sistem iti trebuie drivere pe care le poti gasi pe drp.su programul il dowloadezi pe orice suport si-l poti folosi integrat in sistem chiar sub windows!

| Radu_Andrey_1995 explică (pentru 8imal):

Dar xp sp3 am am vrut sa pun si nu imi vede hdd-ul pe sata doar pe cel cu mufa de 40 de pini

| Radu_Andrey_1995 explică:

Dar cine mia aduso mi-a spus ca a mai avut windows xp pe el,

| 8imal a răspuns (pentru Radu_Andrey_1995):

A avut dar cu drivere sata integrate!