| Samsung112 a întrebat:

Am un calculator la care s-a ars placa video. Se poate repara?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pui alta si gata

| GabiDumitrescu a răspuns:

Se poate schimba.

| CPAElites a răspuns:

Ma indoiesc ca s-a ars placa video.
Dupa cum ai formulat intrebarea, imi dau seama ca esti pararel cu IT-UL.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, schimband-o

| WxRo a răspuns:

Pretul reparatiei este destul de mare si nici nu ai garantia ca o sa mearga prea mult timp. Deci cea mai buna solutie ori garantie daca mai ai la placa ori o schimbi

| Puspefaptebune a răspuns:

Ti s-a ars placa video incorporata aceasta nu o poti repara deoarece este integrata cel mai bine te duci cu pc-ul la un magazin specializat si sa iti cumperi o placa video noua

| Legiuitorul00 a răspuns:

Dacă mai ai garanție poți primi alta. Dacă nu, cântă-i veșnica pomenire.
Am auzit de unii magicieni care le țineau câteva minute într-un cuptor încins și își reveneau. Dar...nu merge de fiecare dată. Ah, nu, nu încerca și tu asta acasă!

| Samsung112 explică:

Nu o pot repara pe aceasta? Nu merita alta placa. E un jaf