| JohnJohnny a întrebat:

Am un cuptor cu microunde Whirlpool, problemă este că merge când vrea el, când nu se aprinde becul zice Door error. Daca se aprinde becul merge și e totul ok, problema e că becul se aprinde când vrea el, menționez că ușa nu e murdara sau ceva că doar chestia asta o găsesc pe net, a mai întâmpinat cineva?

2 răspunsuri:
| SuNaM a răspuns:

Astia de la Whirlpool au un sistem de siguranta. Daca usa sta inchisa pentru 5 minute, fara ca cuptorul sa fie pornit, se porneste automat pentru a nu-l porni din greseala tu sau un copil. Cand apare door, deschide usa, inchide-o si vei putea folosi ok cuptorul. Daca apare door error in continuare, se strica balamaua aia de inchidere. Inchide usa si apasa pe usa cu forta cand e inchisa. Daca dispare door error, trebuie schimbata usa.

| sierra1 a răspuns:

Lasă elucubrațiile de alături și verifică (dacă știi iar dacă nu, las-o baltă) MICRODECUPLATORUL de la ușă. Ăla face fițe și il schimbi. Simplu