| anonim_4396 a întrebat:

Am un Hack pe telefon care necesita root. Am un Smsung Galaxy S Duos. Stie careva o aplicatie cu care sa fac root acces? :-)

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Eu am făcut root cu SRS la Smasung Galaxy Tab 3 7" (T210) și la Samsung Galaxy Young S6310. Plus o tabletă Evolio.
Asta e... mai caută, mai sunt și alte utilitare asemănătoare, imposibil să nu dai peste unul care să meargă; încearcă de pildă și Kingo Android Root.

11 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Root nu faci cu nici o aplicatie.

| anonim_4396 explică (pentru sltlp):

Exista aplicatii precum Framaroot, dar la telefonul meu nu merge.

| sltlp a răspuns (pentru anonim_4396):

Revin la ce ziceam, nu stii nimic. Nici nu stii cum functioneaza framaroot si de ce nu iti merge tie...

| anonim_4396 explică (pentru sltlp):

Cauta pe http://www.droidul.info/cum-sa-faci/ si citeste ce-i pe acolo!

| sltlp a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am chef sa citesc si ti-am mai explicat, nu ai ce sa imi explici.

| mihai69 a răspuns:

Pune pe calculator SRS one click root for Android și faci ce vrei cu el.

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Pai si? Cu telefonul cum ramane?

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu telefonul ce să rămână?!? îl root-ezi, nu asta vroiai?!? Ai căutat măcar programul de care-ți spuneam? ai văzut ce și cum face?

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Da, l-am vazut. Instalezi pe calculator acea aplicatie si apoi?
Daca e pe PC, o trimiti in telefon, sau cum?

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă e pe PC, apeși pe butonul [Root device] și face treaba.

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Am incercat da-mi da eroare. L-am conectat si la telefon, dar nu merge.

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am făcut root cu SRS la Smasung Galaxy Tab 3 7" (T210) și la Samsung Galaxy Young S6310. Plus o tabletă Evolio.
Asta e... mai caută, mai sunt și alte utilitare asemănătoare, imposibil să nu dai peste unul care să meargă; încearcă de pildă și Kingo Android Root.