| yomaxx a întrebat:

Am un hd5670... si nu pot sa overclokez memory clock.este sapphire si are standard 950mhz.am reusit sa overclokez core clock de la 775 la 960 stabil voltaj stock dar memory si la 1000mhz crapa.am 4gb ram ddr3 si placa de baza e msi gf615-p33

1 răspuns:
| domandaniel a răspuns:

Eu nu pot să înţeleg arta overclocking-ului.
Placa ta video e destul de bună și fără să umbli tu la ea.Ce nu îți convine de vrei overclock?

Multă lume face overclock parcă ar fi o modă, deșii componentele lor rulează jocurile care au fost lansate...Am văzut destui naivi...

Dar tu, cu ce ocazie?