| SushiSash a întrebat:

Am un Huawei P9 lite si intampin o mica problema, anume faptul ca nu ma lasa sa downloadez fisiere din surse straine, argumentand cu "cardul SD inexistent" cand am memorie de 64 de GB in el. Interesant este ca toate pozele mi se salvează in memoria externă, deci nu se poate spune că nu-l vede.
Cum as putea sa rezolv această problema? Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil niste contacte imperfecte in slotul pentru card. Scoate-l si baga-l iar. Sau incearca-l in alt telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima data mergi in setari si bifezi "surse straine" ori "unknown sources" daca e in engleza. Pe urma ai de navigat tot prin setari sa cauti sursa se download. Dar e posibil sa nu poti si sa faci transfer de pe telefon pe card(am patit si eu cand era vorba de alte fisiere pe Samsung s4). Bafta.

| Ax3LdeV a răspuns:

Recomand sa descarci browserul https://play.google.com/store/apps/details?id=com.UCMobile.intl (UC Browser)
Cu el poti salva unde doresti.
Daca nici acea aplicatie nu poate vedea cardul atunci sunt ceva probleme. Detin acest telefon daca doresti mai multe detalii intreba.