| XxYouOnlyLiveOncexX a întrebat:

Am un laptop Asus cu 2 Gb RAM, ce windows este bun si sa mearga bine cu 64 biti? Momentan am Xp Sp3 cu tema de windows 7 dar merge pe 32 biti.

Răspuns Câştigător
| AlexxR00 a răspuns:

Pentru 64 biti este bun Windows 7 eu acesta il folosesc. In general windows 7 este cel mai bun pentru orice categorie.

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun ca nu esti cu jocurile, poti folosi Seven daca nu lucrezi in aplicatii complexe. Ce mai ai prin laptop ( componente )?

| XxYouOnlyLiveOncexX explică (pentru anonim_4396):

System Manufacturer: ASUSTeK Computer Inc.
System Model: X51RL
Processor: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU T2330 @ 1. 60GHz (2 CPUs)
Card name: ATI RADEON XPRESS 200M Series
Display Memory: 512.0 MB
Current Mode: 1024 x 768 (32 bit) (60Hz)
Realtek HD la sunet si la mai multe scrie Final Retail.
dar si la windowsul asta si la 7 nu am reusit sa fac microfonul sa mearga, mereu se da pe mut automat, la pc il fac imediat cu soundmax dar cu realtek hd nu am reusit niciodata, la windows 7 nici atat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru XxYouOnlyLiveOncexX):

In locul tau nu as trece la versiunea de 64, nu are rost. E totusi un laptop, ai degand pe viitor sa adaugi mai multa memorie RAM, peste 3.40 GB? Daca nu eu zic ca nu se merita sa treci pe o versiune de 64. Daca pui Seven instaleaza versiunea de 32, parerea mea. Dar daca tot vrei sa faci pe 64 un Windows, fa XP-ul. Cat despre microfon nu ma pricep, nu stiu ce sfat ti-as putea da, imi pare rau.

| XxYouOnlyLiveOncexX explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu cum sa fac 64 la windows xp

| anonim_4396 a răspuns (pentru XxYouOnlyLiveOncexX):

Nu inteleg, la ce te referi? poti reformula te rog big grin.

| XxYouOnlyLiveOncexX explică (pentru anonim_4396):

Adica la windows xp la instalare nu a aratat niciodata sa aleg intre 32 si 64 bit, iar eu vreau sa il instalez pe 64 bit si nu stiu cum, sau este alta versiune pentru 64 separat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru XxYouOnlyLiveOncexX):

Hm, depinde. Unele instalari au ambele pachete, altele au doar o singura versiune si nu se poate modifica. Exista pe internet instalari de la Windows XP care contin ambele versiuni ( x32; x64 ) si instalari care contin numai una ( se gasesc pe torren te )

| XxYouOnlyLiveOncexX explică (pentru anonim_4396):

Am descarcat un xp 64 bit dar problema e ca trebuie sa il pun pe dvd si windowsul care il am nu citeste dvd-ul arata memorie 0 dar este gol/ nefolosit, nu stiu daca ar incape intr-un cd

| anonim_4396 a răspuns (pentru XxYouOnlyLiveOncexX):

Foloseste alt DVD daca crezi de cuvinta, sau fa-l pe un stick USB. Uite un tutorial daca cumva te intereseaza : http://pctroubleshooting.ro/......2008-si-7/

| XxYouOnlyLiveOncexX explică (pentru anonim_4396):

Nu am USB, dar windowsul asta e de vina ca nu citeste, am instalat ieri windows 7 ultimate 64 bit la pc si am pus acolo windowsul xp pe dvd, acum sa vad daca merge si ce am descarcat laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru XxYouOnlyLiveOncexX):

Bafta happy.

| XxYouOnlyLiveOncexX explică (pentru anonim_4396):

Nu a mers nici macar un windows sad la xp 64 bit nu porneste sa instalez cand aprind laptopul, la windows 7 32\64 care l-am instalat la pc arata 0 bytes, nu il citeste si culmea e ca la pc aveam acelasi windows care il am aici si tot asa era nu citea dvd-uri goale -\+R dar acolo a mers, iar windows vista care l-am primit cu laptopul tot 64 bit apare Press any key to boot cd\dvd dar chiar daca apas nu face nimic, nu continua mai departe si se aude ciudat cand se invarte cd-ul inauntru thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru XxYouOnlyLiveOncexX):

Problemele de genul asta la WIndows ma depasesc, cauzele pot fi extrem de multe. Si e si mai greu sa te pronunti cand nu ai sistemul in fata sa-l inspectezi cu mainile tale. Sper sa o rezolvi pana la urma cu acel laptop buclucas laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Xp sp3 pe 64 iti va merge cel mai bine, daca ii pui tema de windows 7 si antivirus il faci praf de nu mai functioneaza nimic

| XxYouOnlyLiveOncexX explică (pentru anonim_4396):

De fapt asa este windowsul scrie si la proprietati (Windows 7 Royal Xp) si este de pe net. nu eu am pus tema de windows 7.

| anonim_4396 a răspuns (pentru XxYouOnlyLiveOncexX):

Da, tot modificat este dar varianta clean este cea mai sigura si fara erori
asta am vrut sa scot in fata

| catalin21q a răspuns:

Da cu siguranta windows 7. E cel mai bun windows.